K instalaci fólií DADA budete potřebovat 3 druhy kapalin:

1. Kluzná nelepivá kapalina

Tak jako u jiných fólií můžete jako kluznou nelepivou kapalinu použít buď dětský šampon namíchaný s destilovanou vodou anebo gel. Doporučujeme ale vyzkoušet i naší DADA instalační kapalinu, která nabízí od každého trochu a je ideální jako nepříliš mastná ale také dostatečně kluzká varianta. Tato kapalina slouží k napozicování a nalepení fólie všude kromě okrajů dílu.

2. Isopropyl alkohol s destilovanou vodou (30% roztok)

Roztok s alkoholem se u naší fólie používá v těch případech, kdy chcete z lepidla vymýt přebytečnou mastnotu a aktivovat jeho lepivost na 100%, ale také i při lepení menších dílů (zrcátka, šablony dekorových lišt v nárazníku). Při lepení menších dílů pak tento roztok dokáže při použití správného množství plně nahradit kluznou kapalinu. Navíc alkohol skvěle změkčí lepidlo a díky tomu vám pod fólií zůstane po vystěrkování minimální množství vzduchu. Tuto kapalinu používejte vždy v rozumném množství, stačí opravdu jen lehce nastříkat na lepidlo.

3. Čistá destilovaná voda

Tato kapalina se používá výhradně na okrajích, když chcete díl zakončit a přilepit na kraji dílu. Funguje vždy, když lepidlo není příliš mastné a není potřeba ho vymýt roztokem s alkoholem (poznáte jednoduše podle jeho lepivosti jestli se dobře přichytí). Destilovaná voda stačí v 80-ti procentech případů na to, aby se aktivovalo lepidlo a fólie se dostatečně přichytila. Pozor ale na použítí vody jinde než u krajů! Po vystěrkování může pod fólií zůstat větší množství vzduchu!